Tým z Katedry sinologie získal cenu Miloslava Petruska za projekt Sinopsis

Tým akademiků z Katedry sinologie FF UK, kteří se podílejí na projektu Sinopsis, získal cenu za pozitivní počin, který má významný dopad na vytváření obrazu Univerzity Karlovy vnímaného širokou veřejností. Cenu za kolektiv převzali prof. Olga Lomová a dr. Martin Hála.

Projekt Sinopsis vznikl jako odpověď na potřebu vnést do veřejného diskurzu ucelené a systematické analytické zpravodajství o současné Číně a česko-čínských vztazích. Cílem tohoto projektu je podávat pravidelný přehled o vývoji v Číně a přispět tak k jejímu lepšímu porozumění, pochopení jejího postavení ve světě a našeho vztahu k ní na základě věcných analýz a hlubšího kontextu každodenního zpravodajství. Tým akademiků, kteří se na tomto projektu podílejí, pravidelně zveřejňují autorské články, analýzy a rešerše, které jsou dostupné široké veřejnosti na webových stránkách sinopsis.cz.

Při příležitosti výročí založení Univerzity Karlovy byli oceněni akademici z FF UK

Úvod > Nástěnka > Tým z Katedry sinologie získal cenu Miloslava Petruska za projekt Sinopsis